TEKNİK YAPI HOLDİNG'in bir kuruluşu olan Betofiber GRC Prekast (Glassfibre Reinforced Concrete - Elyaf Katkılı Beton), Teknik Yapı ile sağlayacağı sinerjiden doğan güç ve anlayış ile sektöre yeni bir soluk, müşterilerine ise güven, kalite ve iyi hizmet vermeyi hedefliyor.

TEKNİK YAPI HOLDİNG'in lokomotif firmalarından Teknik Yapı, 1974 yılından bu yana inşaat sektöründeki tecrübe ve birikimleri ile konutların adeta en can alıcı yanı olan, cepheler konusunda yaratıcı, yenilikçi ve iddialı bir çözüm olarak, Betofiber'i geliştirmiştir.

Betofiber markası altında, GRCA standartlarına uygun ve GRCA Onaylı Üretici Belgesine sahip olarak üretim yapan firmamız, 3 ana başlık altında GRC Prekast malzeme ürün grubunu müşterilerine sunmaktadır.

Betofiber, pürüzsüz yüzeyler, yüksek ısı ve ses yalıtımı özelliği ve hızlı montaj avantajıyla Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi konusunda öncü konumdadır. Bunun yanı sıra binalarda estetik görünümlü BETOFİBER dekoratif elemanlar giderek daha çok tercih edilmektedir. Cam elyaflı betonun ince, hafif ve çok sağlam yapısı, Betofiber 'e endüstriyel olarak da pek çok kullanım sahası yaratmaktadır.

Betofiber tüm dünyada cam elyafı takviyeli beton (GRC-Glassfibre Reinforced Concrete) üreticiler birliği olan GRCA üyesi ve GRCA tarafından verilen AMS (Approved Manufacturers Scheme) Onaylı Üretici belgesine sahip bir firmadır. Uluslararası danışmanların denetimi altında GRC Prekast Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi ve Dekoratif Cephe Elemanları üretimini tekniğine uygun olarak imal etmektedir. GRC Prekast kabuk olarak üretilen malzemenin kalınlığı 4 katmandan oluşup, 10-12 mm arasındadır.

Betofiber, GRCA tarafından belirlenen ve Onaylı üretici belgesine sahip firmaların standartı kabul edilen Grade 18 üretim kalite kriterini, üretim tesislerinde kurduğu laboratuarında yapmış olduğu testlerle kontrol altında tutmakta ve belgelendirmektedir. Bu çapta büyük bir yatırım, know how’a sahip ve sürekli eğitim alan profesyonel personel, kalite kontrol ve Ar-ge bölümü, onaylı ve sertifikalı hammadde kullanımı, Avrupa tarafından tescillenen kalite belgeleri ile Betofiber şirket felsefesi ve kalite anlayışı ile Türkiye’nin Avrupa’ya yakışan bir markasıdır.

GRC Prekast Nedir?

Glassfibre Reinforced Concrete (Elyaf Katkılı Beton); alkaliye dayanıklı özel cam elyafı ile beyaz çimento-kum harcı karışımıdır.
Bu malzeme elyafın donatı görevini gördüğü betondur.

GRC Prekast Nasıl Üretilir?

GRC Prekast,silis kumu-beyaz çimento karışımı özel granülometrideki harmanın, alkaliye dayanıklı ithal cam elyafı ve polymer katkılı olarak, özel kalıplara püskürtme suretiyle dökülmesiyle üretilen bir betondur. AR-cam elyafı ve polymer, GRCA tarafından onaylı üreticilerden temin edilmelidir. Betofiber, kurulduğu günden bugüne GRCA (Elyaf katkılı beton Üreticiler Birliği) üyesi olup,kurulduğu ilk yıl GRCA Merit Prize (En İyi Üretici Ödülü)'nü almıştır. Bununla yetinmeyerek, ikinci yılında 6 aylık bir denetimin sonucunda GRCA AMS(Onaylı Üretici Belgesi)'i de almaya hak kazanarak,bu belgeye sahip Türkiye'deki iki firmadan biri olmuştur.

Avrupa Standartları’nda Isı Yalıtımlı Cephe Paneli

• Yeni TS 825’e Göre Yoğuşma Problemine Kesin Çözüm,
• A1 Yanmazlık Sınıfında Her Noktada Eşit Kalınlıkta Isı İzolasyonu,
• Muadili Sistemlere Göre %50 Oranında Binaya Daha Az Yük,
• Patentli Ankraj Sistemi,
• Tüm Çelik Aksam, Standartlara Uygun Kalite Belgeli Sıcak Daldırma Galvaniz,
• GRCA AMS Onaylı Üretici Belgesi ve GRCA 2008 Merit Ödülü

Yanmaz Dış Cephe Sistemi

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük GRC Prekast fabrikasına sahip olan Betofiber, dış cephe kaplamada yeni bir sayfa açtı. Betofiber Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi, muadili panel sistemlerine göre % 50 oranında binaya daha az yük getirirken, ısı izolasyonu için kullandığı taşyünü ile yangın yönetmeliğinin zorunlu tuttuğu A1 yanmazlık sınıfını sağlamakta, taşyünü üzerinde bulunan alüminyum folyo ile de yeni TS 825’e göre incelendiğinde yoğuşmayı tamamıyla engellemektedir.

DEPREM TESTİ