Kalite ve Estetiği
Buluşturan Marka
Haberler
Bırakın Evinizi, Ofisinizi ve Tüm Yapılarınızı Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi Korusun 29/09/2016

Sıradan betonarme evlerin artık tercih edilmek istenmemesi ve inşaat sektöründe de zaman ilerledikçe estetik bir bakış açısı aranmaya başlandığı için, farklı yöntemler ve bunların farklı biçimlerde kullanımları gündeme gelmeye başlamıştır.

Bu yapılardan en revaçta olanı ve inşaat sektörünü belki de kökten değiştirecek olanı da Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesidir. Polimer, cam elyaf ve yüksek kalitede beyaz çimentonun belirli oranlarda birbirine karıştırılarak elde edilen bu inşaat sektörü harikası malzeme sayesinde yeni mimari eser ürünleri dahi elde edilebilir.

İçerisinde bulunan elyaf ve polimer maddesi sayesinde Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi, normal kullanımlarda tercih edilen betonarme malzemeye göre oldukça hafiftir. Hafif olmasıyla birlikte normal betona göre 2,5-3 kat daha dayanıklı ve esnek bir yapıya sahiptir.İçeriğinin sağlamlığı ve fazla ağırlık taşıyabilme özellikleri sayesinde Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi özellikle deprem kuşağında bulunan ülkemiz için son derecede önemli bir yapı malzemesidir.

Binaların dayanıklılığının artırılması gerektiği bu günlerde kişilerin ev satın alırken, kiralarken ya da yaptırırken aradığı en önemli özelliklerden bir tanesi de binanın sağlam olması ölçütüdür. Sağlam olmayacak olan binalarda yaşamak istemeyen insanların en büyük sıkıntılarına çözüm getirecek olan malzeme Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesidir.

Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast 22/09/2016

Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast yapı malzemesi kullanımı her geçen gün hızla yayılıyor yeni nesil cam elyaf takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi sayesinde yaygın bir şekilde inşaat işlemlerinde kullanılan geleneksel dış cepheler yavaş yavaş terkedilmeye başlanmıştır.

İçeriğindeki elyaf, polimer ve cam lifleri sayesinde homojen bir görünüm kazanabilen Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi normal betona oranla daha hafif ve dolayısıyla da daha kolay şekil alabilen bir yapı özelliği göstermektedir.

Şekil almadaki kolaylığı sayesinde düz şekillerde yapılan ya da pürüzlerin bariz bir şekilde dışarıdan fark edilebildiği yapılar yerine daha modern ve iyi görünümlü yapılar kolaylıkla elde edilebilmektedir.

Ülkemizde de mimarinin gelişimi açısından bu yapı son derece önemli bir yer tutmaktadır. Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi sayesinde ısı yalıtım malzemelerinde de kalite elde edilebilmiştir. Kış aylarında güçlükle ısınan evler, betonların ısınan havayı absorbe ederek ortamı soğutması, faturaların da bir hayli artmasına sebep olmuştur.

Vatandaş kış aylarından artan fatura miktarlarına isyan edecek duruma geldiği için çözümü evlerinin dış cephelerini ısı yalıtım malzemeleriyle kaplamakta bulmuştur. Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi dışarıdan binaların üzerine kaynak ya da dübeller yardımıyla kolaylıkla monte edilebilmektedir. Uygulama sonrası verimi son derecede fazla olan bu yapılar kullanıcılar tarafından ısrarla talep edilmektedir.

Kaliteli, Dayanıklı, Estetik Bir Yapı Malzemesi: Prekast 16/09/2016

Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi sayesinde yapılarınız daha şık bir görünüme sahip olabilir. Şekil verilebilme kapasitesi oldukça yüksek olan bu malzeme ile sıradan betonarme yapılardan kurtulabilirsiniz. Mimari yapılarda daha da sıklıkla tercih edilen, kolay şekil alma kapasitesi, üzerinde normal betondan daha fazla yük taşıyabilme kapasitesi sayesinde bu tür yapılar artık daha çok kullanılır hale geldi.

Isı yalıtımı kapasitesini daha da artıran Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi yapısı sayesinde artık kışlardan korkmayacaksınız ve yazlardan da kaçmak istemeyeceksiniz. Bu yapı sizlere daha sağlam bir evde oturma imkânını vermesinin yanında aynı zamanda ses yalıtımı da artırılmış bir yuva imkânını sunacak.

İçerisinde bulunduğumuz zaman diliminde inşa edilmiş evlerin yapısından kaynaklanan problemler sebebiyle başka dairelerdeki insanların sesleri sizin de dairenizde rahatlıkla duyulabiliyor, bu da insanları rahatsız edebiliyor. Bu durumdan kurtulmak isteyen insanlar artık hem ses hem de ısı yalıtımının yüksek seviyelerde sağlandığı evlerde oturmak istiyor. Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi  ile inşa edilmiş ya da ısı yalıtımı yapılmış evler de bu tarz problemlerin olmadığı dikkatten kaçmıyor.

Mimarisi ile de son derece dikkat çeken ve ağırlık kaldırma kapasitesi daha fazla olan bu yapı artık yeni inşaat sektörünün göz bebeği konumundadır.

Cam Elyaf Takviyeli Beton 13/09/2016

Betonarme yapılı evler artık yerini daha farklı mimari tarzlara bırakmaya başladı. Daha sağlam, daha güzel görünümlü ve ısı, ses yalıtımı daha üst düzeyde yapılar revaçta. Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi, inşaat sektörünün her alanında kullanılmaya başlamış olan yepyeni bir malzeme... Amerika'da uzun yıllardan beri kullanılmaya devam eden bu inşaat malzemesi, farklı yapılar oluşturmaya oldukça elverişli yapısı sayesinde, günümüzde normal betonarme yapıdaki binaların yerini alacak gibi görünüyor.

Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi, daha sağlam bir yapıya sahip olduğu için binanın depreme olan dayanıklılığını daha da artıyor. Deprem kuşağı bölgesinde bulunduğumuzu ve tektonik fayların üzerinde yaşadığımızı göz önünde bulundurursak, evlerin depreme olan dayanıklılığının artık eskiye oranla daha da önemli hale geldiğini görebiliriz. İnsanların ev alırken ya da ev yaptırmaya niyetlenirken ilk aradığı ölçütün dayanıklılık olduğu bilinen yaygın bir gerçektir.

Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi, dayanıklılığının yanı sıra ısı yalıtımını da destekleyen bir maddedir. Yazın aşırı sıcaktan kışın ise aşırı soğuktan yakınan ve faturaların kabarık gelmesinden epeyce şikâyetçi olan insanlar ısı yalıtım yaptırmanın yollarını arıyor. Yeni yapılan yapıların birkaç sene sonra tam olarak ısınacağını savunan yanlış yanılgıya tam da bu yapı sayesinde karşı çıkılıyor.

Bu malzemenin içerisinde bulunan özel bileşenler sayesinde yazın sıcak kavurucu anlarında, klima ile soğutulan evin serinliği içerde kavurucu sıcaklık ise sokakta kalıyor. Yine aynı şekilde kışın dondurucu sokakları da evinize girmeyecek.

Bilgi almak isterseniz eğer http://www.betofiber.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Prekast Yapı Malzemesi 13/09/2016

Bir inşaat için kullanılacak yapı malzemesinin hem kullanışlı hem kaliteli hem de uygun fiyata sahip olması oldukça iyi bir fırsattır. Bu özelliklerin bir arada bulunduğu malzemeler az rastlanır nicelikte ve nitelikte olsa da Cam elyaf takviyeli beton (GRC) Prekast yapı malzemesi bu istisnayı bozan malzemelerden biridir. 

Hem dış cephe de istenilen şeklin çok rahat verilebilmesi hem de iç dekorasyon malzemesi olarak kullanılabilmesi açısından tercih edilebilmektedir. Isı yalıtımı malzemesini de bünyesinde barındırabilen Cam elyaf takviyeli beton (GRC) Prekast yapı malzemesi her iklim koşuluna uygunluğuyla dikkat çekicidir. Isı ve ışığa dayanıklı olması dış cephe de kullanılmasını arttırmaktadır. 

Ayrıca Cam elyaf takviyeli beton (GRC) Prekast yapı malzemesi ile elde edilmek istenilen ısı değeri yalıtımın yoğunluğu değiştirilerek sağlanabilmektedir. Yoğun ses yalıtımı sağlayan Cam elyaf takviyeli beton (GRC) Prekast yapı malzemesi beyaz renktedir. İsteyen mimarlar kendi rengini kullanabilir dileyenler ise istedikleri renge boyayabilirler. Cam elyaf takviyeli beton (GRC) Prekast yapı malzemesi aynı kategorideki diğer malzemelere oranla binaya daha da az yük getirmektedir.
Bu malzeme ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük onaylı üreticilerinden biri olan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Web sitemiz yenilendi. 24/04/2015

Betofiber Kurumsal sitemiz yenilendi. Betofiber kurumsal kimliğine ve güncel trendlere uygun olarak hazırlanan web sitemizi  siz değerli ziyaretçilerimizin kullanımına sunarız.

GRC Prekast Nedir?
Glassfibre Reinforced Concrete (Elyaf Katkılı Beton); alkaliye dayanıklı özel cam elyafı ile beyaz çimento-kum harcı karışımıdır.
Bu malzeme elyafın donatı görevini gördüğü betondur.

GRC Prekast Nasıl Üretilir?
GRC Prekast,silis kumu-beyaz çimento karışımı özel granülometrideki harmanın, alkaliye dayanıklı ithal cam elyafı ve polymer katkılı olarak, özel kalıplara püskürtme suretiyle dökülmesiyle üretilen bir betondur. AR-cam elyafı ve polymer, GRCA tarafından onaylı üreticilerden temin edilmelidir. Betofiber, kurulduğu günden bugüne GRCA (Elyaf katkılı beton Üreticiler Birliği) üyesi olup,kurulduğu ilk yıl GRCA Merit Prize (En İyi Üretici Ödülü)'nü almıştır. Bununla yetinmeyerek, ikinci yılında 6 aylık bir denetimin sonucunda GRCA AMS(Onaylı Üretici Belgesi)'i de almaya hak kazanarak,bu belgeye sahip Türkiye'deki iki firmadan biri olmuştur.

Avrupa Standartları’nda Isı Yalıtımlı Cephe Paneli

• Yeni TS 825’e Göre Yoğuşma Problemine Kesin Çözüm,
• A1 Yanmazlık Sınıfında Her Noktada Eşit Kalınlıkta Isı İzolasyonu,
• Muadili Sistemlere Göre %50 Oranında Binaya Daha Az Yük,
• Patentli Ankraj Sistemi,
• Tüm Çelik Aksam, Standartlara Uygun Kalite Belgeli Sıcak Daldırma Galvaniz,
• GRCA AMS Onaylı Üretici Belgesi ve GRCA 2008 Merit Ödülü

Yanmaz Dış Cephe Sistemi
Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük GRC Prekast fabrikasına sahip olan Betofiber, dış cephe kaplamada yeni bir sayfa açtı. Betofiber Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi, muadili panel sistemlerine göre % 50 oranında binaya daha az yük getirirken, ısı izolasyonu için kullandığı taşyünü ile yangın yönetmeliğinin zorunlu tuttuğu A1 yanmazlık sınıfını sağlamakta, taşyünü üzerinde bulunan alüminyum folyo ile de yeni TS 825’e göre incelendiğinde yoğuşmayı tamamıyla engellemektedir.