Kalite ve Estetiği
Buluşturan Marka
Haberler

Kaliteli, Dayanıklı, Estetik Bir Yapı Malzemesi: Prekast 16/09/2016

Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi sayesinde yapılarınız daha şık bir görünüme sahip olabilir. Şekil verilebilme kapasitesi oldukça yüksek olan bu malzeme ile sıradan betonarme yapılardan kurtulabilirsiniz. Mimari yapılarda daha da sıklıkla tercih edilen, kolay şekil alma kapasitesi, üzerinde normal betondan daha fazla yük taşıyabilme kapasitesi sayesinde bu tür yapılar artık daha çok kullanılır hale geldi.

Isı yalıtımı kapasitesini daha da artıran Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi yapısı sayesinde artık kışlardan korkmayacaksınız ve yazlardan da kaçmak istemeyeceksiniz. Bu yapı sizlere daha sağlam bir evde oturma imkânını vermesinin yanında aynı zamanda ses yalıtımı da artırılmış bir yuva imkânını sunacak.

İçerisinde bulunduğumuz zaman diliminde inşa edilmiş evlerin yapısından kaynaklanan problemler sebebiyle başka dairelerdeki insanların sesleri sizin de dairenizde rahatlıkla duyulabiliyor, bu da insanları rahatsız edebiliyor. Bu durumdan kurtulmak isteyen insanlar artık hem ses hem de ısı yalıtımının yüksek seviyelerde sağlandığı evlerde oturmak istiyor. Cam Elyaf Takviyeli Beton (GRC) Prekast Yapı Malzemesi  ile inşa edilmiş ya da ısı yalıtımı yapılmış evler de bu tarz problemlerin olmadığı dikkatten kaçmıyor.

Mimarisi ile de son derece dikkat çeken ve ağırlık kaldırma kapasitesi daha fazla olan bu yapı artık yeni inşaat sektörünün göz bebeği konumundadır.

GRC Prekast Nedir?
Glassfibre Reinforced Concrete (Elyaf Katkılı Beton); alkaliye dayanıklı özel cam elyafı ile beyaz çimento-kum harcı karışımıdır.
Bu malzeme elyafın donatı görevini gördüğü betondur.

GRC Prekast Nasıl Üretilir?
GRC Prekast,silis kumu-beyaz çimento karışımı özel granülometrideki harmanın, alkaliye dayanıklı ithal cam elyafı ve polymer katkılı olarak, özel kalıplara püskürtme suretiyle dökülmesiyle üretilen bir betondur. AR-cam elyafı ve polymer, GRCA tarafından onaylı üreticilerden temin edilmelidir. Betofiber, kurulduğu günden bugüne GRCA (Elyaf katkılı beton Üreticiler Birliği) üyesi olup,kurulduğu ilk yıl GRCA Merit Prize (En İyi Üretici Ödülü)'nü almıştır. Bununla yetinmeyerek, ikinci yılında 6 aylık bir denetimin sonucunda GRCA AMS(Onaylı Üretici Belgesi)'i de almaya hak kazanarak,bu belgeye sahip Türkiye'deki iki firmadan biri olmuştur.

Avrupa Standartları’nda Isı Yalıtımlı Cephe Paneli

• Yeni TS 825’e Göre Yoğuşma Problemine Kesin Çözüm,
• A1 Yanmazlık Sınıfında Her Noktada Eşit Kalınlıkta Isı İzolasyonu,
• Muadili Sistemlere Göre %50 Oranında Binaya Daha Az Yük,
• Patentli Ankraj Sistemi,
• Tüm Çelik Aksam, Standartlara Uygun Kalite Belgeli Sıcak Daldırma Galvaniz,
• GRCA AMS Onaylı Üretici Belgesi ve GRCA 2008 Merit Ödülü

Yanmaz Dış Cephe Sistemi
Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük GRC Prekast fabrikasına sahip olan Betofiber, dış cephe kaplamada yeni bir sayfa açtı. Betofiber Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi, muadili panel sistemlerine göre % 50 oranında binaya daha az yük getirirken, ısı izolasyonu için kullandığı taşyünü ile yangın yönetmeliğinin zorunlu tuttuğu A1 yanmazlık sınıfını sağlamakta, taşyünü üzerinde bulunan alüminyum folyo ile de yeni TS 825’e göre incelendiğinde yoğuşmayı tamamıyla engellemektedir.