Kalite ve Estetiği
Buluşturan Marka
Görüşler

Her Beyaz Malzeme Betofiber GRC Değildir. 09/03/2015

Umut Durbakayım, sektöre girdikleri yıldan bu yana Yapı Fuar'ına katıldıklarını dile getirerek "Sektördeki tüm profesyoneller bu fuarı ziyaret ediyor. Fuarda profesyonellere kalitenin gerekliliği olan teknik farklılıkları direk olarak anlatma fırsatı buluyoruz. Böylelikle her beyaz malzemenin Grade 18 kalitesinde Betofiber GRC olmadığı, her panel sistemininde gerekli standartları sağlamadığını, bunun bilgi birikimi, yeterli teknik bilgiye sahip personel, onaylı hammadde kullanımı ve sistemli üretim kontrol aşamaları ile mümkün olduğunu anlatabiliyoruz" dedi. 

Sektördeki en büyük sıkıntının GRC ile ilgili bilgi eksikliği olduğunda değinen Durbakayım " Bu konuda gerek teknik detay çözümleri, gerekse müşteri ile bu bilgilerin paylaşılmasının sağlanması açısından faaliyetlerde bulunuyoruz. Betofiber GRC malzeme kalitemizi Grade 18 olarak belgelendirdik. Kaliteyi oluşturan detayları tek tek kontrol eden, yeterli teknik bilgi birikimine sahip işverenler ile, farkı ayırt edenler ile beraber 2010 yılının bizim açımızdan istenilen düzeyde olacağından, ilk 3 ay içerisinde gerçekleşen anlaşmalar ile şimdiden eminiz" diye devam etti.

Umut Durbakayım - Teknik Yapı Holding Başkan Yardımcısı

 

GRC Prekast Nedir?
Glassfibre Reinforced Concrete (Elyaf Katkılı Beton); alkaliye dayanıklı özel cam elyafı ile beyaz çimento-kum harcı karışımıdır.
Bu malzeme elyafın donatı görevini gördüğü betondur.

GRC Prekast Nasıl Üretilir?
GRC Prekast,silis kumu-beyaz çimento karışımı özel granülometrideki harmanın, alkaliye dayanıklı ithal cam elyafı ve polymer katkılı olarak, özel kalıplara püskürtme suretiyle dökülmesiyle üretilen bir betondur. AR-cam elyafı ve polymer, GRCA tarafından onaylı üreticilerden temin edilmelidir. Betofiber, kurulduğu günden bugüne GRCA (Elyaf katkılı beton Üreticiler Birliği) üyesi olup,kurulduğu ilk yıl GRCA Merit Prize (En İyi Üretici Ödülü)'nü almıştır. Bununla yetinmeyerek, ikinci yılında 6 aylık bir denetimin sonucunda GRCA AMS(Onaylı Üretici Belgesi)'i de almaya hak kazanarak,bu belgeye sahip Türkiye'deki iki firmadan biri olmuştur.

Avrupa Standartları’nda Isı Yalıtımlı Cephe Paneli

• Yeni TS 825’e Göre Yoğuşma Problemine Kesin Çözüm,
• A1 Yanmazlık Sınıfında Her Noktada Eşit Kalınlıkta Isı İzolasyonu,
• Muadili Sistemlere Göre %50 Oranında Binaya Daha Az Yük,
• Patentli Ankraj Sistemi,
• Tüm Çelik Aksam, Standartlara Uygun Kalite Belgeli Sıcak Daldırma Galvaniz,
• GRCA AMS Onaylı Üretici Belgesi ve GRCA 2008 Merit Ödülü

Yanmaz Dış Cephe Sistemi
Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük GRC Prekast fabrikasına sahip olan Betofiber, dış cephe kaplamada yeni bir sayfa açtı. Betofiber Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi, muadili panel sistemlerine göre % 50 oranında binaya daha az yük getirirken, ısı izolasyonu için kullandığı taşyünü ile yangın yönetmeliğinin zorunlu tuttuğu A1 yanmazlık sınıfını sağlamakta, taşyünü üzerinde bulunan alüminyum folyo ile de yeni TS 825’e göre incelendiğinde yoğuşmayı tamamıyla engellemektedir.