Kalite ve Estetiği
Buluşturan Marka
Bunları Biliyor muydunuz ?

Betofiber GRC Prekast Isı Yalıtımlı Cephe Panelleri konusunda bunları biliyor muydunuz?

 

BETOFİBER'İN GRC PREKAST (ELYAF KATKILI BETON) ÜRETİMİ YAPAN TÜRKİYE'NİN VE AVRUPA'NIN EN BÜYÜK ONAYLI ÜRETİCİ BELGESİNE SAHİP FABRİKASI OLDUĞUNU? 

GRCA (Glassfibre Reinforced Concrete Association) tarafından, 2008 yılında Prag’da düzenlenen en son kongre olan 15.Uluslarası Elyaf Katkılı Beton Üreticiler Birliği Kongresi’nde En Kaliteli Üretim Yapan Üretici ödülünü alan BETOFIBER, 2009 yılında GRCA tarafından 6 aylık bir denetim sonucunda ONAYLI ÜRETİCİ BELGESİ ( GRCA AMS)’ni de alarak sektöre know how’a sahip profesyonel bir ekip ile yeni bir bakış açısı ve kalite getirdiğini, Avrupa kriterlerini sağlayan bir marka olarak belgelendirmiştir.  

GRCA tarafından da belgelendirilen, Avrupa’nın en büyük elyaf katkılı beton üretim tesislerine sahip olan BETOFIBER, 250.000 m2 kapasiteli üretim hacminde, tüm ürünlerinin döküm kayıtlarını tutmakta, günlük test levhaları alarak, üretimlerinin TS EN 1170-5 Eğilme Dayanımı Tayini testlerini kendi laboratuarında yapmaktadır. BETOFIBER, GRCA tarafından belirlenen ve Onaylı üretici belgesine sahip firmaların standartı kabul edilen Grade 18 üretim kalite kriterini, üretim tesislerinde kurduğu laboratuarında yapmış olduğu testlerle kontrol altında tutmakta ve belgelendirmektedir. Bu çapta büyük bir yatırım, know how’a sahip ve sürekli eğitim alan profesyonel personel, kalite kontrol ve Ar-ge bölümü, onaylı ve sertifikalı hammadde kullanımı, Avrupa tarafından tescillenen kalite belgeleri ile BETOFIBER şirket felsefesi ve kalite anlayışı ile Türkiye’nin Avrupa’ya yakışan bir markasıdır.

 

BETOFİBER ISI YALITIMLI PANEL SİSTEMLERİNİN, YENİ TS825'E GÖRE YOĞUŞMAYI ENGELLERKEN AYNI ZAMANDA HER NOKTADA EŞİT KALINLIKTA TAM BİR İZOLASYON SAĞLADIĞINI?

Betofiber Isı Yalıtımlı Cephe Panel sistemini, muadili panel sistemlerinden ayıran en önemli fark, profesyonel kalite kontrol ekibi tarafından sürekli denetim altında tutulan üretim aşamaları, sertifikalı ve onaylı hammadde kullanımı, hiçbir zaman sonlandırmadığı Ar-ge çalışmalarıdır.

BETOFIBER, tüm dünyada Stud Frame GRC Prekast Cladding Panel System (Karkaslı Elyaf Katkılı Beton Cephe Panel Sistemi) olarak bilinen cephe panel sistemini, A1 yanmazlık sınıfında bir izolasyon malzemesi olan Alümünyum Folyolu Taşyünü ile birleştirmiştir. Betofiber Isı Yalıtımlı Panel Sistemi, muadili panel sistemlerine göre %50 oranında binaya daha az yük getirirken, yangın yönetmeliğinin zorunlu tuttuğu A1 yanmazlık sınıfını sağlamakta, üzerinde bulunan alümünyum folyo ile de yeni TS 825’e göre incelendiğinde yoğuşmayı tamamıyla engellediği görülmektedir. 

 

BETOFİBER ISI YALITIMLI PANEL SİSTEMLERİNİN, MUADİLİ PANEL SİSTEMLERİNE GÖRE, BİNAYA % 50 ORANINDA DAHA AZ YÜK GETİRDİĞİNİ?

BETOFIBER Isı Yalıtımlı Panel Sistemi, binaya 55-65 kg / m2 gibi muadillerine göre %50 oranında daha az yük getirmesi yanında, A1 yanmazlık sınıfına sahip, lamda değeri, yoğunluğu, sertifikalı olarak belgeli ve her noktada eşit kalınlıkta kullanılan taşyünü ile tam bir izolasyon sağlayarak, yoğuşma sorununu da üzerinde bulunan alüminyum folyo ile engel olarak, tüm gerekli kriterleri TEK BİR SİSTEMDE taşıyan Avrupa Standartlarında bir marka olarak ülkemizde hizmet vermektedir.

 

BETOFİBER SES BARİYERLERİNİN İNCE BİR MALZEME OLMASINA RAĞMEN ETKİLİ BİR SES İZOLASYONU SAĞLADIĞINI? 

GRC Prekast (Elyaf katkılı beton)genellikle ince kesiti ile hafif ağırlıklı malzemeler olarak adlandırılmaktadır. Buna rağmen, sahip olduğu yüksek birim alan ağırlığı ses geçişine çok etkili bir şekilde engel olur. 

İçersinde çelik karkas içermeyen GRC Prekast Ses bariyerleri donmaya karşı yapılan tuz dökümünden etkilenmez. Böylelikle tüm bu avantajlarını dizayn esnekliği ile birleştirdiğimizde GRC Prekast Ses bariyerleri, özellikle yüksek yapılarda en ideal malzeme olarak bu konuda ön plana çıkmaktadır. Otoyol inşaatlarında giderek önem kazanan akustik aplikasyonlarında GRC Prekast Ses bariyerlerinin kullanımı giderek artmaktadır. Betofiber tüm dünyada yıllardır kullanılmakta olan bu ürünü ülkemizle tanıştırarak bir ilke daha imza atmıştır.

GRC Prekast Nedir?
Glassfibre Reinforced Concrete (Elyaf Katkılı Beton); alkaliye dayanıklı özel cam elyafı ile beyaz çimento-kum harcı karışımıdır.
Bu malzeme elyafın donatı görevini gördüğü betondur.

GRC Prekast Nasıl Üretilir?
GRC Prekast,silis kumu-beyaz çimento karışımı özel granülometrideki harmanın, alkaliye dayanıklı ithal cam elyafı ve polymer katkılı olarak, özel kalıplara püskürtme suretiyle dökülmesiyle üretilen bir betondur. AR-cam elyafı ve polymer, GRCA tarafından onaylı üreticilerden temin edilmelidir. Betofiber, kurulduğu günden bugüne GRCA (Elyaf katkılı beton Üreticiler Birliği) üyesi olup,kurulduğu ilk yıl GRCA Merit Prize (En İyi Üretici Ödülü)'nü almıştır. Bununla yetinmeyerek, ikinci yılında 6 aylık bir denetimin sonucunda GRCA AMS(Onaylı Üretici Belgesi)'i de almaya hak kazanarak,bu belgeye sahip Türkiye'deki iki firmadan biri olmuştur.

Avrupa Standartları’nda Isı Yalıtımlı Cephe Paneli

• Yeni TS 825’e Göre Yoğuşma Problemine Kesin Çözüm,
• A1 Yanmazlık Sınıfında Her Noktada Eşit Kalınlıkta Isı İzolasyonu,
• Muadili Sistemlere Göre %50 Oranında Binaya Daha Az Yük,
• Patentli Ankraj Sistemi,
• Tüm Çelik Aksam, Standartlara Uygun Kalite Belgeli Sıcak Daldırma Galvaniz,
• GRCA AMS Onaylı Üretici Belgesi ve GRCA 2008 Merit Ödülü

Yanmaz Dış Cephe Sistemi
Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük GRC Prekast fabrikasına sahip olan Betofiber, dış cephe kaplamada yeni bir sayfa açtı. Betofiber Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi, muadili panel sistemlerine göre % 50 oranında binaya daha az yük getirirken, ısı izolasyonu için kullandığı taşyünü ile yangın yönetmeliğinin zorunlu tuttuğu A1 yanmazlık sınıfını sağlamakta, taşyünü üzerinde bulunan alüminyum folyo ile de yeni TS 825’e göre incelendiğinde yoğuşmayı tamamıyla engellemektedir.